Ostatnio przeglądane

Kompleks MELAVOID™Rozjaśniający (z ekstraktem z korzenia Punarnavy) Powiększ

Kompleks MELAVOID™Rozjaśniający (z ekstraktem z korzenia Punarnavy)

Innowacyjny składnik zmniejszający przebarwienia - MELAVOID™ skuteczna rozjaśniająca substancja aktywna.

Redukuje plamy powierzchniowe, UV i brązowe. Skóra nabiera jednorodny i stonowany odcień. Więcej szczegółów13,55 zł (Brutto)

  • 5 ml
  • 10 ml
  • 30 ml

Dodaj do listy życzeń

Typ skóry: Tracąca jędrność, Zmęczona, Dojrzała 
Działanie: Przeciwutleniające, Przeciwzmarszczkowe, Przywracające blask, Regenerujące, Rozjaśniające, Chroni przed fotostarzeniem się skóry, Chroni przed przebarwieniami, Detoksykujące 
Specjalna pielęgnacja twarzy: Cera poszarzała / zmęczona, Przebarwienia, Zmarszczki głębokie i mimiczne 
Specjalna pielęgnacja ciała: Podrażnienia posłoneczne 
Wypróbuj w recepturach do twarzy: Preparaty punktowe, Toniki, Kremy na dzień, Kremy na noc, Kremy na szyję i dekolt, Sera do twarzy, Sera pod oczy 
Wypróbuj w recepturach do ciała: Balsamy do ciała, Balsamy po opalaniu, Kremy do rąk 
INCI:Propanediol, Aqua, Boerhavia Diffusa Root Extract.
Jakość:Jakość kosmetyczna, Wegański
Typ produktu:Ekstrakt wodno-glikolowy
Formuła:Bez PEG-ów, Bez parabenów, Bez parafiny, Bez pochodnych ropy naftowej, Bez silikonów, Bez składników GMO, Bez sztucznych barwników
Rola składnika w gotowym kosmetyku:Substancja aktywna
Postać:Płyn, kolor wpadającym w pomarańczowy
Sposób użycia:Stosuj zgodnie z informacją na opakowaniu.
Przechowywanie:Szczelnie zamknięty, w temperaturze pokojowej
Kraj produkcji:Hiszpania
INCI: Propanediol, Aqua, Boerhavia Diffusa Root Extract. 
Jakość: Jakość kosmetyczna, Wegański 
Typ produktu: Ekstrakt wodno-glikolowy 
Formuła: Bez PEG-ów, Bez parabenów, Bez parafiny, Bez pochodnych ropy naftowej, Bez silikonów, Bez składników GMO, Bez sztucznych barwników 
Rola składnika w gotowym kosmetyku: Substancja aktywna 
Postać: Płyn, kolor wpadającym w pomarańczowy 
Sposób użycia: Stosuj zgodnie z informacją na opakowaniu. 
Przechowywanie: Szczelnie zamknięty, w temperaturze pokojowej 
Kraj produkcji: Hiszpania 
Typ skóry:Tracąca jędrność, Zmęczona, Dojrzała
Działanie:Przeciwutleniające, Przeciwzmarszczkowe, Przywracające blask, Regenerujące, Rozjaśniające, Chroni przed fotostarzeniem się skóry, Chroni przed przebarwieniami, Detoksykujące
Specjalna pielęgnacja twarzy:Cera poszarzała / zmęczona, Przebarwienia, Zmarszczki głębokie i mimiczne
Specjalna pielęgnacja ciała:Podrażnienia posłoneczne
Wypróbuj w recepturach do twarzy: Preparaty punktowe, Toniki, Kremy na dzień, Kremy na noc, Kremy na szyję i dekolt, Sera do twarzy, Sera pod oczy
Wypróbuj w recepturach do ciała:Balsamy do ciała, Balsamy po opalaniu, Kremy do rąk

Siła odkryta w naturze

Fitoskładniki są obecnie głównym przedmiotem badań nowoczesnej kosmetologii. Dlaczego? Ponieważ to substancje aktywne, które są biozgodne z ludzkim organizmem (w tym ze skórą i włosami). Pobudzają, regenerują, rozjaśniają, działają antyoksydacyjnie, przeciwzmarszczkowo, antyseptycznie... Wyodrębnienie konkretnych substancji czynnych z roślin i wzbogacenie o nie kosmetyków, zwiększa ich właściwości na określone potrzeby. Postanowiliśmy wprowadzić do surowców Calaya nowe kompleksy roślinne o przetestowanym działaniu. Są naturalne, skoncentrowane (pozyskane ze standaryzowanych ekstraktów) i skuteczne. Nie zawierają peg-ów, parabenów i innych szkodliwych dodatków. To połączenie nowoczesnej wiedzy kosmetycznej z mocą ukrytą w przyrodzie.

Melanina - naturalna tarcza ochronna skóry

Skóra bez przebarwień, o równomiernym odcieniu jest dla nas tak samo ważna, jak redukcja i zapobieganie zmarszczkom. Plamy pigmentacyjne, przebarwienia słoneczne, szary kolor dodaje lat i pozbawiają naturalnego blasku. 

Rozmieszczenie pigmentu w skórze jest uwarunkowane stanem zdrowia i wiekiem. Tzw. “plamy starcze” pojawiają się w późniejszym etapie życia. Skóra kobiet cechuje się niższą zawartością melaniny, niż skóra męska. Według badań jaśniejszy kolor skóry jest bardziej atrakcyjny - łagodny kolor ma działanie odprężające.

Melanina to pigment chroniący skórę przed czynnikami zewnętrznymi m.in promieniami UV. Nadmierna produkcja i akumulacja melaniny (hiperpigmentacja) powoduje powstawanie plam i zmian kolorystycznych.

MELAVOID™ to składnik aktywny o właściwościach rozjaśniających, wpływa na początkowe mechanizmy pigmentacji, redukuje aktywność melanogenezy (poprzez modulowanie genów melanocytów), wyrównując odcień skóry i zmniejszając widoczność plam.

Antagonista PPAR

Odkrycie wpływu receptorów PPAR na modelowanie pigmentu skóry okazało się być kluczowe w badaniach nad kompleksem MELAVOID™. Składniki aktywne z korzenia Punarnava - a konkretnie boerawiony - działają jak naturalni antagoniści PPAR . 

MELAVOID™, zmniejsza ekspresję genów odpowiedzialnych za proces melanogenezy, redukując ilość oraz aktywność tyrozynazy (w przeprowadzonych badaniach zmniejszył jej aktywność o 55%, działając przez to jako silny składnik rozjaśniający). 

Zmniejsza ilość melaniny wydzielanej w melanocytach, wyrównuje koloryt skóry, wpływa na różne rodzaje przebarwień skórnych (powierzchniowe, słoneczne, głębokie).

W przeprowadzonych testach MELAVOID™ zmniejszył widoczność przebarwień różnego typu:

  • Plam powierzchniowych 

  • Plam UV

  • Plam brązowych

MELAVOID™ rozjaśnia koloryt skóry w sposób równomierny i jednorodny, różnicując między skórą z lub bez przebarwień (nie trzeba przez to stosować go jedynie w kosmetykach punktowych). Zmniejsza liczebność plam będących skutkiem różnego rodzaju hiperpigmentacji.

SUGEROWANE STĘŻENIE: 1-3%

 
Wypróbuj w kosmetykach na przebarwienia, rozjaśniających cerę, do dłoni, przeciwstarzeniowych, zapobiegających fotostrzeniu i nie tylko!

Przeciwzmarszczkowy krem redukujący przebarwienia: do 50 g bazy - krem przeciwstarzeniowy dodaj 1,5 ml MELAVOID i 3 ml oleju z ogórecznika lekarskiego. Wymieszaj do połączenia się składników. Aplikuj codziennie rano i wieczorem na oczyszczoną cerę.

Ultranawilżający Tonik poprawiający koloryt skóry: do 83 ml hydrolatu z róży damasceńskiej dodaj 10 ml żelu hialuronowego 3%, 5 ml Kompleksu MELAVOID i 5 ml kompleksu aktywnie nawilżającegoNa koniec dodaj 1,5 ml konserwantu DHA BA. Przelej tonik do butelki z ciemnego szkła. Stosuj rano i wieczorem w drugim kroku pielęgnacji, następnie nałóż krem/serum nawilżające.

Brak komentarzy

Napisz opinię

Kompleks MELAVOID™Rozjaśniający (z ekstraktem z korzenia Punarnavy)

Kompleks MELAVOID™Rozjaśniający (z ekstraktem z korzenia Punarnavy)

Innowacyjny składnik zmniejszający przebarwienia - MELAVOID™ skuteczna rozjaśniająca substancja aktywna.

Redukuje plamy powierzchniowe, UV i brązowe. Skóra nabiera jednorodny i stonowany odcień. Napisz opinię

Inne produkty