Ostatnio przeglądane

Cytrynian Magnezu Powiększ

Cytrynian Magnezu

Cytrynian Magnezy bezwodny

Więcej szczegółów11,07 zł (cena z VAT)

  • 50g
  • 250 g
  • 1000 g

Dodaj do listy życzeń

INCI:magnesium citrate
Jakość:Jakość spożywcza
Sposób użycia:W niedoborach magnezu: 0,5-1 łyżeczki raz dziennie, po posiłku. UWAGA: rozpuść w dużej ilości wody, wsyp do szklanki, zalej letnią wodą i wypić. Nigdy nie spożywaj bezpośrednio proszku. Możesz także przygotować kapsułki z magnezem.
INCI: magnesium citrate 
Jakość: Jakość spożywcza 
Sposób użycia: W niedoborach magnezu: 0,5-1 łyżeczki raz dziennie, po posiłku. UWAGA: rozpuść w dużej ilości wody, wsyp do szklanki, zalej letnią wodą i wypić. Nigdy nie spożywaj bezpośrednio proszku. Możesz także przygotować kapsułki z magnezem.  

Najlepszym sposobem na zapewnienie organizmowi optymalnej ilości składników odżywczych jest zróżnicowana dieta. Naturalny źródłem magnezu (naukowcy dla odróżnienia nazywają go biomagnezem ) są rośliny strączkowe, zboża z grubego przemiału, warzywa zielone, kakao.

Zalecana dawka dzienna jonów Magnezu to: dzieci 1-10 lat 150-250 mg, 11-18 lat 300-400 mg, dorośli 300-400 mg.

Natura zadziwia bogactwem – 100 g kakao to aż 442,2 mg Mg, w fasoli mamy 168,9 mg, 100g czekolady zapewnia 131 mg Mg, pieczywo razowe od 20 do 80 mg jonów magnezu.

Intensywna praca, styl życia: nieregularny sen, posiłki i brak czasu często uniemożliwiają właściwe dbanie o siebie. Powstają niedobory witamin i mikroelementów, w tym magnezu. Dla prawidłowego funkcjonowanie organizmu bardzo ważne jest uzupełnianie jego braków.

Z pomocą przychodzi technologia i farmacja. W lecznictwie stosuje się tlenek magnezu oraz wiele soli: nieorganicznych (węglan, siarczan, siarczan, azotan) oraz organicznych (cytrynian, mleczan, asparginian, glukonian, askorbinian). Przy prawidłowym funkcjonowaniu żołądka i jelit wskazane są związki organiczne: cytrynian, mleczan, asparginian, która maja budowę najbardziej zbliżona do związków magnezu zawartych w pokarmie.

Jako suplement diety: od 166mg/24h do 332mg/24h. Dziennie 1/ 2 łyżeczki do 1 łyżeczki  do herbaty.

0,5-1 łyżeczki raz dziennie, po posiłku. UWAGA: rozpuść w dużej ilości wody, wsyp do szklanki, zalej letnią wodą i wypić. Nigdy nie spożywaj bezpośrednio proszku. Możesz także przygotować kapsułki z magnezem.

Przeciwwskazania do stosowania:

Niewydolność nerek, zakażenie dróg moczowych, nowotwory złośliwe, miastenia, hipermagnezemia, może wchodzić w interakcję z lakami przeciw-zakrzepowymi, może nasilać objawy hipotonii

Żywność funkcjonalna to żywność zawierająca substancje bioaktywne, takie jak błonnik, składniki mineralne pro i prebiotyki, witaminy i inne. Dzięki nim wykazuje korzystny wpływ na skórę, włosy, paznokcie i ogólne funkcjonowanie organizmu.To prawdziwe skin food.

Inspirują nas słowa Hipokrates ” Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”.

Uważamy, że najlepszym lekarstwem i jednocześnie kosmetykiem jest pożywienie. Skóra jako nasz największy organ musi być traktowana z troską i rozwagą. Wybieraj do pielęgnacji takie składniki, które możesz także spożywać. Gwarantuje Ci to wyjątkową czystość produktu i bezpieczeństwo.

Napisz opinię

Cytrynian Magnezu

Cytrynian Magnezu

Cytrynian Magnezy bezwodny

Napisz opinię

Inne produkty