Ostatnio przeglądane

Dabur Olej Sezamowy 500 ml Powiększ

Dabur Olej Sezamowy 500 ml

F_dab_ol_sez

Posiada właściwości:

  • spożywcze
  • pielęgnacyjne

Więcej szczegółówW oczekiwaniu na dostawę

19,29 zł (Brutto)

Dodaj do listy życzeń

INCI:Pure Sesame Oil (sesamum indicum oil), Anti-oxidant (TBHQ).
Rodzaj produktu:Olejki do ciała
Formuła:Bez parabenów, Bez parafiny, Bez pochodnych ropy naftowej, Bez sztucznych barwników
Przeciwwskazania:Nie wolno używać oleju sezamowego w stanach zapalnych skóry ani na skórę poparzoną np. słońcem - ponieważ posiada właściwości rozgrzewające, oczyszczające.
Przechowywanie:Szczelnie zamknięty, w temperaturze pokojowej
Zawartość netto:500 ml
INCI: Pure Sesame Oil (sesamum indicum oil), Anti-oxidant (TBHQ). 
Rodzaj produktu: Olejki do ciała 
Formuła: Bez parabenów, Bez parafiny, Bez pochodnych ropy naftowej, Bez sztucznych barwników 
Przeciwwskazania: Nie wolno używać oleju sezamowego w stanach zapalnych skóry ani na skórę poparzoną np. słońcem - ponieważ posiada właściwości rozgrzewające, oczyszczające. 
Przechowywanie: Szczelnie zamknięty, w temperaturze pokojowej 
Zawartość netto: 500 ml 

Składa sie z 14% nasyconych kwasów tłuszczowych, 41-43% kwasu oleinowego, 41-43% kwasu linolowego, 9-10% kwasu palmitynowego, 5-6% kwasu stearynowego, 0,5% kwasu linolenowego.

Jest olejem, który posiada właściwości obniżające ciśnienie krwi, ma również bardzo korzystny wpływ w nadciśnieniu leczonym lekami moczopędnymi. Obniżenie ciśnienia jest prawdopodobnie efektem działanie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz sezaminy –związku z grupy lignanów. Lignany nie tylko obniżają ciśnienie, ale również hamują syntezę i wchłanianie cholesterolu.

Dawka dzienna oleju to 35 gram, taka ilość spożywana przez ok.60 dni powoduje spadek ciśnienia krwi. Olej z nasion sezamu zawiera również wit. E, która jest naturalnym przeciwutleniaczem oraz wit. K, która między innymi działa przeciwkrwotocznie i uczestniczy w formowaniu tkanki kostnej.

Oleju sezamowego używa się do gotowania i sałatek, nie wolno używać go do smażenia.


Pielęgnacja ciała:

Olej sezamowy ze względu na swoje wspaniale właściwości jest używany również w przemyśle kosmetycznym. W kremach do cery suchej, mieszanej i dojrzałej. W kosmetykach przeciwsłonecznych, ponieważ posiada naturalny współczynnik ochrony przed słońcem. W kosmetykach do pielęgnacji włosów suchych oraz przesuszonej skory głowy. Według Ajurwedy jest najlepszym olejem do stosowania podczas masażu całego ciała gdyż oczyszcza organizm z toksyn oraz nadaje skórze blask i jedwabista gładkość.

Żywność funkcjonalna to żywność zawierająca substancje bioaktywne, takie jak błonnik, składniki mineralne pro i prebiotyki, witaminy i inne. Dzięki nim wykazuje korzystny wpływ na skórę, włosy, paznokcie i ogólne funkcjonowanie organizmu.To prawdziwe skin food.

Inspirują nas słowa Hipokrates ” Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”.

Uważamy, że najlepszym lekarstwem i jednocześnie kosmetykiem jest pożywienie. Skóra jako nasz największy organ musi być traktowana z troską i rozwagą. Wybieraj do pielęgnacji takie składniki, które możesz także spożywać. Gwarantuje Ci to wyjątkową czystość produktu i bezpieczeństwo.

Napisz opinię

Dabur Olej Sezamowy 500 ml

Dabur Olej Sezamowy 500 ml

Posiada właściwości:

  • spożywcze
  • pielęgnacyjne

Napisz opinię

Inne produkty