Ostatnio przeglądane

Gotu kola – ziele Powiększ

Gotu kola – ziele cięte

  • zwiększa się inteligencja
  • środek działający na układ nerwowy

Więcej szczegółówW oczekiwaniu na dostawę

10,91 zł (Brutto)

  • 50g
  • 250 g

Dodaj do listy życzeń

INCI:Hydrocotyle asiatica, Centella asiatica
Jakość:100% naturalny
INCI: Hydrocotyle asiatica, Centella asiatica 
Jakość: 100% naturalny  

 Gotu kola jest stosowana w Indiach od tysięcy lat.
dowodniono, że polepsza jasność umysłu i wspomaga mechanizmy relaksujące centralny układ nerwowy. Gotu kola uważane jest za najważniejszy lek ziołowy mający odmładzający wpływ na komórki nerwowe, dlatego w Ajurwedzie odgrywa olbrzymią rolę w leczeniu degeneracyjnych chorób mózgu u osób w podeszłym wieku.

Wiele badań wykazało, że Gotu kola polepsza działanie białek i zwiększa ich syntezę szczególnie w komórkach mózgowych. W efekcie tego działnia zwiększa się inteligencja, witalność, pamięć a zwalniają się procesy starzenia. Oprócz zwiększania inteligencji i funkcji poznawczych Gotu kola ma także działanie sedatywne (uspokajające). To sprawia, że jest wyjątkowo użyteczne w stresującej pracy, w której konieczna jest umiejętność koncentracji i podejmowania decyzji w warunkach stresowych. Wielu ludzi ma wystarczającą inteligencję pozwalającą na realizowanie postawionych im zadań, ale brakuje im opanowania i pewności siebie.

Gotu kola pomaga przezwyciężyć i te problemy. Dodatkowo znosi napięcie i roztargnienie, które może powodować wzmożoną nerwowość. Jest idealne dla studentów i pracowników, którzy mają powyższe problemy. Jako środek działający na układ nerwowy Gotu-kola jest stosowana także w leczeniu wylewów do mózgu, nerwowych załamań czy przemęczeń oraz chorób przebiegających z zaburzeniami uwagi.

Wewnętrznie: Jako lek poprawiający krążenie obwodowe i mózgowe.

Zewnętrznie: Wspomagająco w leczeniu ran, oparzeń i zmian skórnych takich jak trądzik, opryszczka, pokrzywka. Leczenie blizn. Obrzęki nóg, żylaki, żylaki odbytu. Korzystny wpływ związków czynnych surowca na proces syntezy kolagenu, elastyny oraz strukturę naczyń krwionośnych wykorzystywany jest nie tylko w lecznictwie ale również w kosmetyce. Jako składnik kosmetyków przeciwzmarszczkowych oraz przeznaczonych do pielęgnacji cery naczynkowej. Ponadto stosowany w profilaktyce obrzęków i cieni pod oczami. Łagodzenie objawów po ukąszeniu owadów.


Zaleca się minimum jednomiesięczną kurację. Dzienne dawkowanie to 2-5 gram, w postaci herbatki, 2-3 razy dziennie. Gotu kola jest środkiem bezpiecznym, nie wywołuje skutków ubocznych w dawkach polecanych.

Oceń 
hajja1 2015-11-27

Bardzo smaczny polecam

Opinia sklepu Calaya: Przesyłka doszła w trybie expressowym. Wszystko pięknie zapakowane. Świetny kontakt mailowy - chętnie służą pomocą i radą. Widać, że dbają o swoje klientki. Współpraca z Calaya, to czysta przyjemność!

Opinia produktu: Susz zapakowany w papierową torebkę (co mnie urzekło). Ma przyjemny ziołowy zapach, może jakby z ociupinką mięty (tak mi się kojarzy). W smaku łagodny, nie jest gorzki, ogólnie - smaczny. Polecam [Opinia z dnia 13-07-2014 przeniesiona z poprzedniej wersji sklepu]

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz opinię

Gotu kola – ziele cięte

Gotu kola – ziele cięte

  • zwiększa się inteligencja
  • środek działający na układ nerwowy

Napisz opinię

Inne produkty