Brak produktów
świetny środek czyszczący stosowany...
Jakość: | 100% naturalny |
Gęstość / Gęstość nasypowa (g/ml): | 0,54 g/ml |
Skład: | Na2CO3 - węglan sodu bezwodny lekki |
Zastosowanie: | pranie i sprzątanie, środki czystości |
Gęstość / Gęstość nasypowa (g/ml): | 0,54 g/ml |
Nazwa chemiczna: Węglan sodu (CAS: 497-19-8, WE: 207-838-8)
Węglan sodu razem stanowi ważny aktywny wypełniacz w asortymencie detergentów i środków czyszczących, który zwiększa efekt piorący mydeł i innych powierzchniowo czynnych związków anionowych.
W przemyśle chemicznym węglan sodu stosuje się do wytwarzania nawozów mineralnych, sodowych soli nieorganicznych takich jak np.: fosforanów, chromianów, siarczynów, szkła wodnego, sodowych soli organicznych, a także barwników i pigmentów.
Za pomocą weglanu jest również regulowana i utrzymywana, odpowiednia wartość ph roztworów w procesach chemicznych. Służy także jako środek neutralizujący lub strącający metale i niektóre związki chemiczne.
Węglan sodu lekki Na2CO3 - nieorganiczny związek chemiczny, sól kwasu węglowego i sodu. Lekki węglan sodu to odmiana o małej gęstości nasypowej rzędu 500-650 kg/m3 (drobnoziarnisty).Występuje w postaci białego proszku, dobrze rozpuszczalna w wodzie. Ma smak alkaliczny, tworzy silnie alkaliczne i żrące roztwory. Posiada właściwości higroskopijne. Węglan sodu jest otrzymywany przemysłowo metodą amoniakalną Solvaya. Doskonale sprawdza się jako ekologiczny środek do sprzątania.
Węglan jest w stanie zastąpić szereg toksycznych detergentów, bowiem nadaje się niemal do wszystkiego. Można z jej pomocą zdezynfekować i wyczyścić całą łazienkę, umyć szklane powierzchnie, podłogi (za wyjątkiem podłóg lakierowanych i woskowanych), kafelki, zrobić pranie oraz wyszorować najbardziej zabrudzone garnki.
Zastosowanie :
– węglan sodu stosowany jest jako regulator kwasowości, substancja spulchniająca, dodatek przeciwzbrylający
– stanowi w połączeniu z wapnem najprostszy i najtańszy sposób zmiękczania wody
– wykorzystanie w przemyśle celulozowo-papierniczym
– do odsiarczania spalin
– w przemyśle szklarskim – soda kalcynowana stanowi kluczowy surowiec przy wytopie szkła
Działanie: jako substancja aktywna wykazuje korzystne działanie przeciwzapalne, oczyszczające i zmniejszające wydzielanie sebum w przypadku cery trądzikowej i przetłuszczającej się.
Mydło do prania:
Po rozpuszczeniu się tych składników dodajemy:
Mieszamy to kilka minut i zostawiamy do następnego dnia. Powinien powstać płynny żel. Taka ilość wystarczy na kilkanaście prań. Ubrania są doskonale uprane, jaśniejsze, miększe w dotyku, a do tego nie elektryzują się. Mieszaninę można wykorzystać również do mycia podłóg, szafek, a nawet wyczyścić nią buty.
Jeżeli ktoś nie ma czasu na wyprodukowanie własnej mikstury, wystarczy dodać do prania pół szklanki węglanu sody a znacznie poprawi to wygląd i czystość ubrań.
Uwaga: nie należy stosować w przypadku prania tkanin z wełny i jedwabiu.
Płyn do mycia szyb/naczyń:
Powstały płyn można też zastosować do dezynfekcji łazienki.
Środek do czyszczenia kominka i sadzy:
Uniwersalny środek czyszczący:
Brak komentarzy
Bądź na bieżąco