Brak produktów
uspokaja układ nerwowy...
W oczekiwaniu na dostawę
INCI: | Flos Lavandulae |
Jakość: | 100% naturalny , Pochodzi z upraw ekologicznych |
Kraj pochodzenia: | Francja |
Typ skóry: | Zmęczona, Trądzikowa, Tracąca jędrność, Sucha, Odwodniona, Normalna |
Działanie: | Regenerujące, Przeciwzmarszczkowe, Przeciwzapalne, Przeciwutleniające, Przeciwtrądzikowe, Przeciwstarzeniowe, Przeciwgrzybicze , Przeciwbakteryjne, Odżywiające |
Specjalna pielęgnacja twarzy: | Nadmiar sebum i rozszerzone pory, Cera poszarzała / zmęczona, Cera odwodniona i napięta |
Specjalna pielęgnacja ciała: | Świąd, Przykry zapach, Egzema, Alergia |
Kwiat lawendy – Flos Lavandulae jest ujęty przez Farmakopeę Polską VI z 2002 r. Wg FP VI jest to surowiec o działaniu uspokajającym, którego dawki oficjalne wynoszą: doustnie w naparach dawka jednorazowa 1 g, dobowa 3 g. Lawenda była i jest jednym z najbardziej kochanych ziół za jej zapach. Napar, nalewka z lawendy lekarskiej lub wdychanie olejku lawendowego posiada cudowne właściwości relaksujące zarówno ciało jak i umysł.
Skład:
Kwiat lawendy zawiera ok. 1,5% olejku eterycznego, ponadto garbniki, kwasy fenolowe – 12% (kwas rozmarynowy), fitosterole, antocyjany, kumaryny (kumaryna, herniaryna, umbeliferon), flawonoidy (luteolina) triterpenoidy (kwas ursolowy). Lecznicza jest także hybryda Lavandula angustifolia x Lavandula latifolia. Olejek jest bogaty w octan linalolu do 60% (poprawnie octan linalylu,linalyl acetate) i linalool = linalol (do 30%), ponadto octan lavandulylu (lavandulyl acetate), terpinen-1-ol-4, 1,8-cineol, kamforę, beta-felandren, alfa-tujen, n-heksanal, n-heptanal, ketony (metylo-amylowy, etylo-amylowy) i in. W surowcu obecny jest kwas kapronowy C6H12O2 heksanowy – caproic acid, kwas propionowy, kwas p-kumarowy i kwas izobutyrowy, które nadają dodatkowy zapach. Spośród seskwiterpenów występują kariofilen i kadinen.
Działanie:
Działanie uspokajające lawendy na ośrodkowy układ nerwowy wykazano na zwierzętach. Posiada również właściwości przeciwpadaczkowe, a w większych dawkach narkotyczne, podobne do wodzianu chloralu, szczególnie wyciągi alkoholowe.
Zastosowany na skórę:
- przeciwzapalnie, antyseptycznie, dezodorująco.
- Zapobiega cellulitis i wspomaga leczenie rozstępów oraz trądziku.
- Wodne i alkoholowe wyciągi z lawendy hamują rozwój bakterii i grzybów.
- Działają rozkurczowo i przeciwfermentacyjnie.
- Alkoholowy roztwór olejku, napar lawendowy dobrze odkażają skórę, poprawiają krążenie krwi, zmniejszają łojotok i przyspieszają gojenie krostek i grudek przy zapaleniu łojotokowym, zapaleniu mieszków włosowych i trądziku.
Zastosowanie:
bezsenność, stany stresowe napięcie przedmiesiączkowe, nadmierne podniecenie nerwowe, zaburzenia trawienne, skurcze jelit i żołądka, wzdęcia, zaburzenia nerwowe w okresie po i przekwitania, wspomagające leczenie padaczki. Choroby skóry bakteryjne i łojotokowe. Lawenda zwiększa laktację.
Lawendowy napar-baza do toników lub fazy wodnej kremów i balsamów: 1 łyżkę stołową lawendy zalej 200 ml zagotowanej wody destylowanej. Pozostaw pod przykryciem na 15-20 minut.
Wzbogać napar ekstraktem w płynie z maliny lub jabłka, by otrzymać tonik do twarzy. Połącz napar z ekstraktem z guarany i ginko biloba, by otrzymać preparat wspomagający zwalcznie cellulitu, którego możesz używać do masażu lub dodawać do kąpieli.
Piękny zapach...
Jeśli lubicie lawende tak bardzo jak ja to pokochanie ten produkt:D bardzo intensywny zapach. Lawenda mnie uspokaja, dlatego ciesze sie ze ta mieszanka jest w sklepie. Daje do mydła, robie wywar i poduszeczki zapachowe do szafy:)