Ostatnio przeglądane

Oczar Wirginijski mielony 50 g Powiększ

Oczar Wirginijski liść - cięty 50 g

Z_ocz_wir_mie_50

  • silne działanie ściągające
  • przeciwkrwotoczne
  • przeciwzapalne
  • przeciwbakteryjne

Więcej szczegółów16,92 zł (Brutto)

Dodaj do listy życzeń

INCI:Hamamelis virginiana
Jakość:100% naturalny
INCI: Hamamelis virginiana 
Jakość: 100% naturalny  

Oczar wirginijski - Hamamelis virginiana

Gatunek krzewu lub drzewa z rodziny oczarowatych. Pochodzi z Ameryki Północnej. W Polsce jest uprawiany w parkach i ogrodach. Jest to krzew lub drzewko charakteryzujące się lśniącymi żółtymi kwiatami, które pojawiają się na nim późną jesienią lub w zimie.

Właściwości lecznicze oczaru znane były plemionom indiańskim zamieszkującym tereny północno-wschodniej Ameryki Północnej. Otaczany był czcią szczególnie za jego ściągające działanie. Stosowano go najczęściej mieszając z siemieniem lnianym na opuchlizny czy rany powstałe po uderzeniach i guzy.  Gałązki używane były  do wyrobu różdżek radiestezyjnych.Kora oczaru wirginijskiego i gałązki są używane do ochrony przed złem i "anty-miłością".

Działanie:

Surowcem leczniczym i kosmetycznym są kora i liście. Oczar wirginijski zaliczany jest do surowców o dużej zawartości garbników. Najwięcej znajduje się w liściach i nieco mniej w korze. Garbniki stanowią mieszaninę, wśród której zidentyfikowano elagotaniny i hamamelitany. Obecne są flawonoidy, kwasy galusowy i elagowy, leukoantocyjanidyny oraz saponiny.
Oczar uznaje się za silny środek o działaniu ściągającym, przeciwkrwotocznym, przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym.
Kora zawiera garbniki, częściowo amorficzne i częściowo krystaliczne, kwas galusowy, fisterol, żywice, tłuszcz i inne gorzkie i pachnące składniki. Zarówno kora jak i liście posiadają podobne właściwości. 

Zastosowanie:

Zewnętrznie - stosuje są różne nalewki, wyciągi, wywary, płyny, maści, okłady.

Stany zapalne, oparzenia, obrzęki, swędzenie, ukąszenia owadów i użądlenia, siniaki, otarcia, trujący bluszcz, pieluszkowe zapalenie skóry, wyprysk, bóle mięśni, rany, stany zapalne oczu.

Hemoroidy, żylaki, złamane naczynia włosowate, krwawiące dziąsła , guzy, torbiele, zapobiega infekcjom oraz chamuje krwawienie, stosowany również na podrażnienie pochwy.

Kosmetyka - kremy dzień/noc, woda oczarowa, maseczki, toniki, mydła, balsamy, preparaty odżywcze do włosów i paznokci.

Wykazuje silne działanie ściągające oczaru wykorzystano przede wszystkim do pielęgnacji cery zanieczyszczonej o zatkanych porach. . Woda oczarowa stanowi składnik kosmetyków przeznaczonych dla cery tłustej.

Wyciągi z oczaru wchodzą w przeznaczonych do pielęgnacji cery alergicznej i nadmiernie zaczerwienionej. Produkowane są też kremy o działaniu przeciwzapalnym, przeznaczone do pielęgnacji cery wrażliwej na zimno, wilgoć i łatwo czerwieniejącej. Ponadto wchodzą w skład balsamów ujędrniających do ciała. Można też przygotować preparaty odżywcze, w połączeniu z olejkiem rycynowym, do włosów suchych i łamliwych.


Brak komentarzy

Napisz opinię

Oczar Wirginijski liść - cięty 50 g

Oczar Wirginijski liść - cięty 50 g

  • silne działanie ściągające
  • przeciwkrwotoczne
  • przeciwzapalne
  • przeciwbakteryjne

Napisz opinię

Inne produkty