Ostatnio przeglądane

Bodziszek cuchnący (ziele cięte) 50 g Powiększ

Bodziszek cuchnący - korzeń mielony 50 g

Z_bod_cu_zie_50

  • przeciwzapalny
  • posiada działanie ściągające
  • przeciwkrwotoczne
  • przeciwbegunkowe
  • przeciwnowotworowe

Więcej szczegółówW oczekiwaniu na dostawę

7,00 zł (Brutto)

Dodaj do listy życzeń

INCI:Geranium robertianum
Jakość:Jakość spożywcza, 100% naturalny
Typ produktu:Ziele cięte
INCI: Geranium robertianum 
Jakość: Jakość spożywcza, 100% naturalny  
Typ produktu: Ziele cięte 

Bodziszek cuchnący (Geranium robertianum Linne) jest rośliną dwuletnią, dorastającą do 50 cm wys., przy roztarciu wydzielającą silny, specyficzny, nieco pluskwiakowy zapach. Pospolicie rośnie w lasach, zaroślach, przy drogach śródleśnych. Kwitnie od maja do października. Surowcem jest kwitnące ziele – Herba Geranii robertianii. W Polsce bodziszek cuchnący nazywano: pychawiec, Bociani nosek, Żurawie noski, Nosek chrościelowy.W medycynie ludowej Bodziszek stosowany był do leczenia biegunki,czerwonki i krwotoków z nosa. Uważa się też że długotrwałe stosowanie tego zioła jest pomocne w leczeniu chorób skóry i bielactwa.

Działanie:

przeciwzapalne, antyseptyczne, ściągające, przeciwkrwotoczne, przeciwwysiękowe, przeciwrodnikowe, antyoksydacyjne, przeciwnowotworowe, ochronne na miąższ wątroby i nerki, przeciwbiegunkowe.

Zastosowanie:

niewydolność, stłuszczenie, marskość, zapalenie wątroby, stany zapalne nerek i pęcherza moczowego, kamica moczowa, zapalenie żołądka i jelit, nieżyt jelit, owrzodzenia przewodu pokarmowego, nowotwory przewodu pokarmowego; biegunka; zespół jelita nadwrażliwego.

Zewnętrznie: owrzodzenia i wypryski skórne, sączące rany, łojotokowe zapalenie skóry, trądzik różowaty i młodzieńczy na tle łojotoku.

Okulistyka: nadmierne łzawienie, stany zapalne powiek i spojówek, zapalenie białkówki; choroby siatkówki: okłady 45-minutowe z naparu + zażywnie doustne.

Ginekologia: stany zapalne narządów płciowych zewnętrznych i wewnętrznych: płukanki, nasiadówki, irygacje, globulki z gęstym wyciągiem.

Proktologia: świąd odbytu, hemoroidy (czopki, lewatywy z odwaru, nasiadówki).

Żywność funkcjonalna to żywność zawierająca substancje bioaktywne, takie jak błonnik, składniki mineralne pro i prebiotyki, witaminy i inne. Dzięki nim wykazuje korzystny wpływ na skórę, włosy, paznokcie i ogólne funkcjonowanie organizmu.To prawdziwe skin food.

Inspirują nas słowa Hipokrates ” Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”.

Uważamy, że najlepszym lekarstwem i jednocześnie kosmetykiem jest pożywienie. Skóra jako nasz największy organ musi być traktowana z troską i rozwagą. Wybieraj do pielęgnacji takie składniki, które możesz także spożywać. Gwarantuje Ci to wyjątkową czystość produktu i bezpieczeństwo.

Brak komentarzy

Napisz opinię

Bodziszek cuchnący - korzeń mielony 50 g

Bodziszek cuchnący - korzeń mielony 50 g

  • przeciwzapalny
  • posiada działanie ściągające
  • przeciwkrwotoczne
  • przeciwbegunkowe
  • przeciwnowotworowe

Napisz opinię

Inne produkty