Ostatnio przeglądane

Bhringaraj - Eclipta alba Powiększ

Bhringaraj - Eclipta alba 50 g

Z_bhr_ecl_alb_50

  • wzmacnia i zapobiega siwieniu włosów
  • wspomaga leczenie wielu dolegliwości
  • działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo

Więcej szczegółów9,79 zł (Brutto)

Dodaj do listy życzeń

Jakość:100% naturalny
Jakość: 100% naturalny  

Eclipta alba zwana również jako bhringaraj, co znaczy "władca włosów" jest rośliną rozpowszechnioną i używaną w Indiach, Chinach. Niezastąpiona w medycynie ajurwedyjskiej. Uzyskany z eclipta czarny barwnik stosowany jest do farbowania włosów i tatuaży. 
Bhringaraj stosowana jest głównie w celu przyspieszania odrostu, przyciemniania i wzmocnienia włosów

Dodatkowo poprawia nawilżnie skóry, pobudza wydzielanie melaniny, zawiera naturalny kwas askorbinowy (witamina C) oraz składniki absorbujące UV. 


Eclipta alba poprawia również nawilżenie skóry dzięki sfingomielinie, która tworzy film ochronny z warstwą rogową naskórka.
Stosowana jest również jako samoopalacz. W połączeniu z proteinami będącymi  skórze powoduje przyciemnienie na kolor brązowy.
W badaniach dowiedziono, że olejowa mieszanka eclipty alby (w porównaniu z minoxem) ma właściwości przyspieszające wzrost włosów, również w fazie anagenowej, aż o 15% lepsze.

Przepis na olej ziołowy: Suche zioła BHRINGARAJ - Eclipta alba należy rozetrzeć w moździerzu i zalać wybranym olejem. Proponujemy proporcję: 25g eclipty na 100ml oleju sezamowego Następnie słoik należy okryć gazą, odstawić w ciepłe miejsce na 3-4 tygodnie, nie zapominając o wstrząsaniu i mieszaniu zawartości naczynia każdego dnia. Na koniec olej odcedza się.

Oceń 
kinia13 2016-01-27

Polecam do włosów

Fajny produkt, zrobiłam sobie z niego macerat i olejowałam sobie tym włosy. Bardzo dobrze się spisał ten olej, faktycznie widzę poprawę w rośnięciu włosów, jednak działa.
[Opinia z dnia 07-01-2014 przeniesiona z poprzedniej wersji sklepu]

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz opinię

Bhringaraj - Eclipta alba 50 g

Bhringaraj - Eclipta alba 50 g

  • wzmacnia i zapobiega siwieniu włosów
  • wspomaga leczenie wielu dolegliwości
  • działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo

Napisz opinię

Inne produkty