Ostatnio przeglądane

Bhringaraj - Eclipta alba Powiększ

Bhringaraj - Eclipta alba 50 g

Z_bhr_ecl_alb_50

  • wzmacnia i zapobiega siwieniu włosów
  • wspomaga leczenie wielu dolegliwości
  • działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo

Więcej szczegółów9,79 zł (cena z VAT)

Dodaj do listy życzeń

Jakość:100% naturalny
Jakość: 100% naturalny  

Eclipta alba zwana również jako bhringaraj, co znaczy "władca włosów" jest rośliną rozpowszechnioną i używaną w Indiach, Chinach. Niezastąpiona w medycynie ajurwedyjskiej. Uzyskany z eclipta czarny barwnik stosowany jest do farbowania włosów i tatuaży. Gorzka czasami w smaku.
Bhringaraj stosowana jest głównie w celu przyspieszania odrostu, przyciemniania i wzmocnienia włosów. Używana również wewnętrznie w dolegliwościach wątroby, na poprawę apetytu.

Dodatkowo poprawia nawilżnie skóry, pobudza wydzielanie melaniny, zawiera naturalny kwas askorbinowy (witamina C) oraz składniki absorbujące UV. Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwgrzybicznie (zwalcza Candida Albicans).
Nalewka z liści hamuje krwotok z macicy. Sok z liści w połączeniu z miodem jest lekarstwem na katar u niemowląt.

Sok ze świeżych liści

Z kolei sok ugotowany z kokosowym lub sezamowym olejem stanowi olejek do usuwania siwizny. Umieszczając ten sok w uszach, usuwa również ból ucha. Pomaga również na spuchnięte gruczoły, choroby skóry.
Eclipta alba poprawia również nawilżenie skóry dzięki sfingomielinie, która tworzy film ochronny z warstwą rogową naskórka.
Stosowana jest również jako samoopalacz. W połączeniu z proteinami będącymi  skórze powoduje przyciemnienie na kolor brązowy.
W badaniach dowiedziono, że olejowa mieszanka eclipty alby (w porównaniu z minoxem) ma właściwości przyspieszające wzrost włosów, również w fazie anagenowej, aż o 15% lepsze.

Przepis na olej ziołowy: Suche zioła BHRINGARAJ - Eclipta alba należy rozetrzeć w moździerzu i zalać wybranym olejem. Proponujemy proporcję: 25g eclipty na 100ml oleju sezamowego Następnie słoik należy okryć gazą, odstawić w ciepłe miejsce na 3-4 tygodnie, nie zapominając o wstrząsaniu i mieszaniu zawartości naczynia każdego dnia. Na koniec olej odcedza się. Tak przygotowany olej

Przepis na wywar: zalać alkoholem 70 %, odstawić w ciemne miejsce na ok. 2 tygodnie.

Oceń 
kinia13 2016-01-27

Polecam do włosów

Fajny produkt, zrobiłam sobie z niego macerat i olejowałam sobie tym włosy. Bardzo dobrze się spisał ten olej, faktycznie widzę poprawę w rośnięciu włosów, jednak działa.
[Opinia z dnia 07-01-2014 przeniesiona z poprzedniej wersji sklepu]

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją opinię !

Napisz opinię

Bhringaraj - Eclipta alba 50 g

Bhringaraj - Eclipta alba 50 g

  • wzmacnia i zapobiega siwieniu włosów
  • wspomaga leczenie wielu dolegliwości
  • działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo

Napisz opinię

Inne produkty