Ostatnio przeglądane

Piołun ziele dziko rosnące 100 g Powiększ

Piołun ziele dziko rosnące 100 g

Z_pio_zwy_100

  • pobudza czynności wydzielnicze żołądka;
  • przeciwpasożytniczy;
  • działa rozkurczowo.

Więcej szczegółów



Uwaga! Ostatnie egzemplarze!

10,40 zł (Brutto)

Dodaj do listy życzeń

INCI:Artemisia absinthum, Wormwood, Absinthe, Wermut, Absinthium
Jakość:100% naturalny
Zawartość netto:100 g
INCI: Artemisia absinthum, Wormwood, Absinthe, Wermut, Absinthium 
Jakość: 100% naturalny  
Zawartość netto: 100 g 

Piołun popularna w XIX w roślina, której nazwa zachowała się w powiedzeniu “gorzki jak piołun”. Jego charakterystyczny smak spowodowany jest zawartością związków gorzkich. Ma właściwości przeciwpasożytnicze i rozkurczowe. Wzmaga apetyt, poprawia trawienie i usuwa nieprzyjemny zapach z jamy ustnej.

“Garść piołunu zalać 2 szklankami wody. Gotować wolno na małym ogniu, tak aby została 1 szklanka wywaru. Przecedzić przez sitko.  Pić przy złej przemianie materii i nieprzyjemnym zapachu z ust szklankę wywaru raz dziennie.”*

Działanie:

Wyciągi z piołunu pobudzają czynności wydzielnicze żołądka, trzustki, jelit i wątroby. Zwiększają wydzielanie żółci. Zapobiegają dyspepsji, atonii jelit i żołądka oraz dyskinezom dróg żółciowych. Działają również rozkurczowo w stanach kolek i nadmiernej perystaltyki. Piołun ma właściwości przeciwpasożytnicze, podobnie jak inne bylice i wrotycz. Może posłużyć do zwalczania obleńców, płazińców i pierwotniaków pasożytniczych.

Olejek i nalewka piołunowa niszczy pasożyty zewnętrzne, np. roztocze. Ma też właściwości grzybobójcze i fungistatyczne.

Zastosowanie:

niestrawność, zaburzenia wydzielania żółci, kamica żółciowa, anorexia, skąpe i bolesne miesiączkowanie, choroby pasożytnicze i grzybicze skóry oraz wewnątrzustrojowe (preparaty doustne i zewnętrzne), choroby zakaźne, spowolniona przemiana materii, troficzne choroby skóry. Przy zaparciach i atonii jelit.

Dawkowanie:

Nalewka piołunowa (piołunówka): 1 część suchego rozdrobnionego ziela zalać 3-5 częściami alkoholu 40-65%, odstawić na przynajmniej 1-2 tygodnie, przecedzić. Zażywać 2-3 razy dziennie po 5 ml lub 1 raz dziennie po 15 ml, rano. Stosować do wcierania przy bolących stawach, kontuzjach sportowych, nerwobólach, bólach mięśni.

Intrakt piołunowy: alkoholatura stabilizowana na gorąco, macerat na gorąco: do butelki włożyć kilka świeżych potłuczonych tłuczkiem pędów piołunu i od razu zalać gorącym alkoholem 40-60%, odstawić na 1-4 tygodnie, przefiltrować. Zażywać 1-3 razy dziennie po 5-10 ml. Proporcje: 1 część ziela na 3-5 części alkoholu. Stosować do nacierania i zwalczania pasożytów skórnych. Ponadto do wcierania we włosy przy wypadaniu, łupieżu i zapaleniu skóry owłosionej (2 razy w tygodniu). Intrakt polecam do sporządzania nalewek smakowych, jest ciekawszy niż nalewka z suchego ziela.

Napar piołunowy: 1 łyżkę świeżego lub suchego rozdrobnionego ziela zalać 1 szklanką wrzącej wody, przykryć, odstawić na 30 minut, przecedzić. Wypić w ciągu dnia małymi porcjami.

Przeciwwskazania: ciąża, laktacja, uczulenie na zioło.

Posiada wysoką zawartość tujonu, a także substancji goryczowych.

*J.Kozłowski, T.Wielgosz, J.Cis, Zioła z apteki natury. Polskie zioła dla zdrowia i urody, Wyd. Publicat, Poznań

Brak komentarzy

Napisz opinię

Piołun ziele dziko rosnące 100 g

Piołun ziele dziko rosnące 100 g

  • pobudza czynności wydzielnicze żołądka;
  • przeciwpasożytniczy;
  • działa rozkurczowo.

Napisz opinię

Inne produkty