Ostatnio przeglądane

Prawoślaz lekarski Powiększ

Sprzedaż zakończona. Polecamy inne nasze produkty.

Prawoślaz lekarski korzeń - mielony 100 g

Z_pra_lek_mie_100

  • mielony
  • posiada właściwości łagodzące
  • właściwości osłaniające
  • pomaga w stanach zapalnych przewodu pokarmowego

Więcej szczegółówDodaj do listy życzeń

INCI:Althaea officinalis , marsh-mellow, marsh mallow
Jakość:100% naturalny
INCI: Althaea officinalis , marsh-mellow, marsh mallow 
Jakość: 100% naturalny  

Prawoślaz lekarski, Liść Marshmallow (Althaea officinalis , marsh-mellow, marsh mallow)

Prawoślaz najczęściej używany jest do wyrobu preparatów przeciwkaszlowych jako środek powlekający, łagodzący, osłaniający. Pomagają w stanach zapalnych przewodu pokarmowego – podrażnieniach, uszkodzeniach nabłonka, wrzodach żołądka, nadkwaśności, zaparciach, schorzeniach górnych dróg oddechowych takich  jak nieżyt oskrzeli i gardła z kaszlem. Ze względu na przyjemny smak i wysokie bezpieczeństwo jest często stosowany w pediatrii.

Świetnie się sprawdza jako wypełniacz o delikatnym działaniu relaksującym. Znakomity, delikatny smak dymu, świetnie się łączy z ekstraktami.
 
Substancje aktywne :

W liściu występuje śluz sięgający zawartości nawet 10%, olejek lotny, kwasy organiczne, związki flawonowe, skopoletyna i inne;Ilości powyżej 5kg prosimy pytać na mail.

Zarówno do stosowania wewnętrznego jak i zewnętrznego na skórę (przemywanie, okłady, maseczki)

Maceraty z prawoślazu są stosowane przy podrażnieniu przewodu pokarmowego, chrypce, kaszlu, zapaleniu gardła, nieżycie żołądka i jelit, zaparciach, owrzodzeniu błony śluzowej przewodu pokarmowego, oparzeniach chemicznych jamy ustnej i przełyku, jelit. Prawoślaz jest skuteczny w leczeniu zgagi i nadkwasoty żołądka. Łagodzi ostry i suchy kaszel.

Maceratem przefiltrowanym można przemywać oczy przy ich zanieczyszczeniu kurzem lub piaskiem, mechanicznym urazie (do okładów dla złagodzenia objawów uszkodzenia). Można stosować do lewatyw przy zapaleniu odbytu i do płukania pochwy przy stanach zapalnych i po urazach. Zaleca się również używać prawoślażu do okładów na trudno gojące się rany, suche wypryski, na podrażnione i zapalnie zmienione oczy, np. od ekranu telewizora lub komputera.

Naparem i maceratem okładać twarz, szyję i dekolt przy suchym zapaleniu skóry, po oparzeniach słonecznych i po solarium. Macerat i napar nawilżają skórę i błony śluzowe, zmiękczają naskórek, zmniejszają wydzielanie łoju (skóra która jest dobrze nawilżona i odżywiona w sposób naturalny przestaje wydzielać nadmierne ilości łoju). W maceracie moczyć paznokcie i włosy wysuszone zabiegami i lakierami oraz zmywaczami. Włosy płukane w naparze lub maceracie stają się odporne na nadmierne wysychanie.

Stwierdzono, że wyciągi wodne z prawoślazu mają działanie przeciwzapalne i antyseptyczne. Podane pozajelitowo obniżają poziom glukozy we krwi. Surowce śluzowe są zalecane do spożywania dla osób otyłych i mających problemy z nadmiarem cholesterolu i lipidów we krwi. Śluzy dają odczucie sytości, zmniejszają łaknienie. Zmniejszają również zdolność absorbowania lipidów z jelit. Regulują wypróżnienia.

Brak komentarzy

Napisz opinię

Prawoślaz lekarski korzeń - mielony 100 g

Prawoślaz lekarski korzeń - mielony 100 g

  • mielony
  • posiada właściwości łagodzące
  • właściwości osłaniające
  • pomaga w stanach zapalnych przewodu pokarmowego

Napisz opinię

Inne produkty