Ostatnio przeglądane

Alantoina kosmetyczna

 • stymuluje regenerację
 • działa przeciwzapalnie i ściągająco
 • łagodzi

Więcej szczegółówW oczekiwaniu na dostawę

6,27 zł (Brutto)

 • 10g
 • 50g
 • 250 g
 • 1000 g

Dodaj do listy życzeń

INCI:Allantoin
Jakość:Jakość kosmetyczna
Sposób użycia:Szczyptę proszku dodaj do hydrolatu, toniku lub fazy wodnej kremu, by uzyskać kosmetyk o właściwościach łagodzących i antyoksydacyjnych. Dodaj odrobinę do maści, by otrzymać preparat przyspieszający gojenie, przeciwzapalny. SUGEROWANE STĘŻENIE: 0,1-0,5%
Uwagi:Partie surowców mogą znacznie różnić się od siebie wyglądem i zapachem - zależnie od czasu zbiorów, terenu upraw oraz ilości opadów.
INCI: Allantoin 
Jakość: Jakość kosmetyczna 
Sposób użycia: Szczyptę proszku dodaj do hydrolatu, toniku lub fazy wodnej kremu, by uzyskać kosmetyk o właściwościach łagodzących i antyoksydacyjnych. Dodaj odrobinę do maści, by otrzymać preparat przyspieszający gojenie, przeciwzapalny. SUGEROWANE STĘŻENIE: 0,1-0,5% 
Uwagi: Partie surowców mogą znacznie różnić się od siebie wyglądem i zapachem - zależnie od czasu zbiorów, terenu upraw oraz ilości opadów.  

Alantoina występuje w przyrodzie w korzeniu żywokostu lekarskiego, ale ta która jest używana do produkcji kosmetyków pochodzi z laboratorium albo z fabryki. Alantoina stymuluje regenerację tkanek i zwiększa proliferację komórek, przyspiesza wytwarzanie kostniny, pomaga w samoczyszczaniu się ran przez złuszczanie tkanek martwiczych.

Alantoina nadaje cerze zdrowy, delikatny wygląd. Jest stosowana jako substancja czynna w maściach i kremach przeciwtrądzikowych. Syntetyczna allantoina jest o wiele słabszym alergenem niż naturalna z korzenia żywokostu. Niemniej jednak osoby o wrażliwej cerze mogą reagować na nią podrażnieniami i zaczerwieniami. 

Zawarta w maściach alantoina działa przeciwzapalnie i ściągająco. Przyspiesza ziarninowanie i pobudza tworzenie naskórka. Powoduje szybkie oczyszczanie ran i ułatwia oddzielanie się tkanek martwych. W postaci maści alantoina może być stosowana nie tylko na skórę, ale i na błony śluzowe. W stanach zapalnych błon śluzowych zapewnia ich prawidłowe nawilżenie, a także oddzielanie zalegających strupów. 


Sugerowane stężenie w gotowym produkcie wynosi 0,1 do 2%. W ciepłej wodzie można rozpuścić do 0,5%. Większa ilość po ostygnięciu skrystalizuje się.  Stężenia od 1,5 do 2% - wymieszać alantoinę z wodą lub gliceryną i dodać do produktu poniżej 50 st.C. Zmniejszy to ryzyko powstawania grudek. Robiąc krem alantoinę dodaje się do fazy wodnej kremu.

Zobacz więcej

Oceń 
Aggie 2018-12-28

No do wszystkiego minimum szczypta:d

Mój absolutny must have wszystkich receptur:D skóra sucha i wrażliwa:)

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
tofffi 2015-11-19

Znakomity produkt do toników

Dla mnie nieoceniony produkt do toników. Drugim moim zastosowaniem alantoiny jest maść na odparzenia pupy dla moich dzieci. Trzecim, który odkryłam niedawno - zrobiłam z nią coś w rodzaju toniku dla dzieci, którym smarowałam krostki po ospie wietrznej, już po chorobie, te najbardziej oporne. Zeszło wszystko, błyskawicznie, bez blizn, bez śladu :-) [Opinia z dnia 03-03-2015 przeniesiona z poprzedniej wersji sklepu]

 • 4 z 4 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz opinię

Alantoina kosmetyczna

Alantoina kosmetyczna

 • stymuluje regenerację
 • działa przeciwzapalnie i ściągająco
 • łagodzi

Napisz opinię

Inne produkty