Ostatnio przeglądane

Bamer Olejek anyżowy 7 ml Powiększ

Bamer Olejek Anyżowy 7 ml

J_bam_ol_any

  • odświeżacz powietrza
  • dodatek do kąpieli i masażu
  • aromaterapia
  • stosowany w kosmetyce

Więcej szczegółówW oczekiwaniu na dostawę

5,85 zł (Brutto)

Dodaj do listy życzeń

Jakość:100% naturalny
Typ produktu:Olejek eteryczny
Sposób użycia:Dodaj kilka kropli do domowego kosmetyku lub kąpieli. Można stosować w kominkach zapachowych i nawilżaczach powietrza oraz do inhalacji i aromaterapii.
Przeciwwskazania:Unikaj kontaktu z oczami. Nie stosuj wewnętrznie (doustnie). Nie stosuj nierozcieńczonego olejku na skórze. Należy ostrożnie stosować u małych dzieci, osób skłonnych do uczuleń i kobiet w ciąży.
Jakość: 100% naturalny  
Typ produktu: Olejek eteryczny 
Sposób użycia: Dodaj kilka kropli do domowego kosmetyku lub kąpieli. Można stosować w kominkach zapachowych i nawilżaczach powietrza oraz do inhalacji i aromaterapii. 
Przeciwwskazania: Unikaj kontaktu z oczami. Nie stosuj wewnętrznie (doustnie). Nie stosuj nierozcieńczonego olejku na skórze. Należy ostrożnie stosować u małych dzieci, osób skłonnych do uczuleń i kobiet w ciąży. 

Olejek anyżowy otrzymuje  się z dojrzałych owoców rośliny, które po zgnieceniu od razu poddaje się destylacji z parą wodną. Ciekawostką jest to, że największą wydajność w otrzymywaniu olejku anyżowego uzyskuje się z upraw z południa Europy. Podstawowym i zarazem główny składnikiem tego olejku jest anetol.  Poza właściwościami leczniczymi, opisanymi poniżej, anyż znajduje zastosowanie w przemyśle kosmetycznym jako składnik pasty do zębów, dodatek do perfum czy też płynów do płukania jamy ustnej.Olejek eteryczny z anyżu znany jest od wieków, głównie jako składnik różnego rodzaju napojów alkoholowych i mieszanek do użytku wewnętrznego. Olejek anyżowy dodawany do produktów spożywczych stanowi o ich niesamowitym  aromacie. Znajduje on również zastosowanie jako skuteczny środek regulujący zaburzenia w trawieniu, a także łagodzi bóle żołądkowe i niweluje skutki zatruć pokarmowych. Olejek znajduje się również jako składnik w różnego rodzaju mieszankach przeciwbólowych, a w szczególności podczas bóli wewnętrznych związanych z menstruacją.  Posiadając właściwości antyseptyczne jest znakomity środkiem wykrztuśnym i w związku z tym występuje w praktycznie wszystkich mieszankach przeciwkaszlowych, grypie, przeziębieniu oraz anginie. Przykładową mieszankę tworzy olejek anyżowy wraz z eukaliptusem oraz miętą pieprzową, tworząc znakomite połączenie udrażniające drogi oddechowego podczas kataru.

Brak komentarzy

Napisz opinię

Bamer Olejek Anyżowy 7 ml

Bamer Olejek Anyżowy 7 ml

  • odświeżacz powietrza
  • dodatek do kąpieli i masażu
  • aromaterapia
  • stosowany w kosmetyce

Napisz opinię

Inne produkty