Ostatnio przeglądane

Stop bzzz - mix olejków eterycznych

Mix Olejków eterycznych odstraszający owady. 

Mieszanka olejków eterycznych jest naturalną, zdrową alternatywą dla preparatów opartych na substancjach chemicznych. Skutecznie odstrasza komary, kleszcze, muchy i uciążliwe owady.

Więcej szczegółów17,07 zł (Brutto)

  • 10 ml

Dodaj do listy życzeń

INCI:Citronella (Cymbopogon winterianus), Eucalyptus (Eucalyptus globulus), Lemongrass (Cymbopogon flexuosus), Rose Geranium (Pelagonium roseum) and Thyme (Thymus vulgaris)
Typ produktu:Olejek eteryczny
Formuła:Bez pochodnych ropy naftowej, Bez PEG-ów
Zastosowanie:odświeżanie i aromatyzacja powietrza, kominki aromateraputyczne, aromaterapia
Przechowywanie:Szczelnie zamknięty, w suchym miejscu.
Kraj produkcji:Wielka Brytania
INCI: Citronella (Cymbopogon winterianus), Eucalyptus (Eucalyptus globulus), Lemongrass (Cymbopogon flexuosus), Rose Geranium (Pelagonium roseum) and Thyme (Thymus vulgaris) 
Typ produktu: Olejek eteryczny 
Formuła: Bez pochodnych ropy naftowej, Bez PEG-ów 
Zastosowanie: odświeżanie i aromatyzacja powietrza, kominki aromateraputyczne, aromaterapia 
Przechowywanie: Szczelnie zamknięty, w suchym miejscu. 
Kraj produkcji: Wielka Brytania 

Co odstrasza owady

Olejki eteryczne od lat są przedmiotem wielu badań. O niektórych mówi się, że są naturalnymi antybiotykami, inne docenia się za właściwości kosmetyczne, jeszcze inne – za działanie terapeutyczne. Jest też kilkanaście olejków, które są szczególnie cenione za bycie naturalnymi repelentami.

W składzie oferowanego miksu jest pięć olejków, których insekty wybitnie nie lubią, a co za tym idzie – spotkania z owadami staną się dużo rzadsze albo w ogóle przestaną mieć miejsce.

Oto olejki, z których skomponowano mieszankę:

  • olejek cytronelowy (ang. Citronella, łac. Cymbopogon winterianus) – jest otrzymywany z łodygi i liści palczatki cytronelowej; słynie z tego, że jego zapach budzi ewidentną niechęć insektów i powoduje, że trzymają się one z daleka od pachnących nim ludzi i wnętrz; olejek zarówno odstrasza owady (m.in. komary, kleszcze i muchy), jak również chroni przed ugryzieniem, a dodatkowo działa kojąco na zmiany skórne i łagodzi ukąszenia

  • olejek eukaliptusowy (ang. Eucalyptus, łac. Eucalyptus globulus) – jest często wykorzystywany jako składnik preparatów odstraszających komary i kleszcze jako najbardziej znany naturalny repelent, sprawdza się również jako remedium na ukąszenia owadów, a także drobne rany i oparzenia; ten olejek jest ceniony za szereg właściwości prozdrowotnych: przede wszystkim wspiera leczenie infekcji dróg oddechowych i wzmacnia układ odpornościowy, a także poprawia koncentrację

  • olejek z trawy cytrynowej (ang. Lemongrass, łac. Cymbopogon flexuosus) – ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne, a do tego działa relaksująco; badania potwierdziły, że olejek odstrasza komary równie skutecznie, co komercyjne preparaty na owady; na ten charakterystyczny zapach równie niechętnie reagują kleszcze, pchły i muchy

  • olejek geraniowy (ang. Rose Geranium, łac. Pelagonium roseum) – działa antyseptycznie i przeciwbólowo, silnie relaksuje i wyraźnie poprawia nastrój, a zawarty w olejku geraniol jest substancją, która skutecznie odstrasza owady, przede wszystkim komary

  • olejek tymiankowy (ang. Thyme, łac. Thymus vulgaris) – pięć zawartych w olejku monoterpenów (karwakol, tymol, p-Cymen, linalol i alfa-terpinen) przebadano pod kątem odstraszającego działania na komary, ich czas działania oraz skuteczność okazała się być podobna lub wyższa niż w przypadku silnych komercyjnych preparatów chroniących przed owadami

Jak używać olejków odstraszających owady?

Olejki na owady możesz stosować na kilka różnych sposobów:

- w dyfuzorze lub kominku zapachowym
- rozcieńcz mieszankę w oleju bazowym i posmaruj ciało
- w butelce z atomizerem przygotuj spray na owady: olejki wymieszaj z wódką lub wodą i spryskuj miksturą odzież, framugi okien i drzwi oraz przestrzeń na zewnątrz, w której spędzasz czas (przed każdym użyciem potrząśnij butelką, by olejki wymieszały się z cieczą)

Zawsze rozcieńcz mieszankę przed użyciem.

Środki ostrożności

By korzystanie z mieszanki było bezpieczne, przestrzegaj kilku zasad:

- nie stosuj olejków wewnętrznie
- rozcieńczaj olejki przed użyciem, by uniknąć ryzyka podrażnień
- chroń olejki przed dziećmi
- dbaj o to, by olejki nie dostały się do oczu
- zanim sięgniesz po mieszankę, upewnij się, czy żaden problem medyczny nie stanowi przeciwwskazania do jej użycia
- w razie wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą

Uwaga: powyższe informacje mają charakter jedynie edukacyjny i takim celom służą.

Skład: Citronella (Cymbopogon winterianus), Eucalyptus (Eucalyptus globulus), Lemongrass (Cymbopogon flexuosus), Rose Geranium (Pelagonium roseum) and Thyme (Thymus vulgaris).

Bibliografia:

1. M.F. Maia, S.J. Moore, Plant-based insect repellents: a review of their efficacy, development and testing, „Malaria Journal”, 2011, 10, S11 [https://malariajournal.biomedcentral.com/articles/10.1186/1475-2875-10-S1-S11].

2. L.S. Nerio, J. Olivero-Verbel, E. Stashenko, Repellent activity of essential oils: A review, „Bioresource Technology”, t. 101, wyd. 1, 01.2010, str. 372-378 [https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0960852409009468]

3. B.S. Park, W.S. Choi, J.H. Kim, H.H. Kim, S.E. Lee, Monoterpenes from thyme (Thymus vulgaris) as potential mosquito repellents, „J Am Mosq Control Assoc.”, 03.2005, 21(1): 80-3 [https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15825766/].

Brak komentarzy

Napisz opinię

Stop bzzz - mix olejków eterycznych

Stop bzzz - mix olejków eterycznych

Mix Olejków eterycznych odstraszający owady. 

Mieszanka olejków eterycznych jest naturalną, zdrową alternatywą dla preparatów opartych na substancjach chemicznych. Skutecznie odstrasza komary, kleszcze, muchy i uciążliwe owady.

Napisz opinię

Inne produkty