Kobiety wciąż poszukują inspiracji i recepty na zdrową i piękną skórę. Globalizacja nam to umożliwia. Produkty kosmetyczne z całego świata stają się coraz bardziej dostępne, również w naszej części Europy. Ale to nie tylko kosmetyki, ale i wiedza staje się powszechniejsza (wyniki badań i nowe technologie). 

Od dłuższego czasu świat zachwyca się koreańską pielęgnacją. Czy warto wypróbować jej na własnej skórze? Tak! I na pewno będzie nam za to wdzięczna 🙂

W codziennej pielęgnacji powinno się stosować 3 podstawowe kroki:

  1. Oczyszczanie
  2. Tonizowanie  
  3. Nawilżanie.

Zagłębiając się w temat koreańskiej rutyny pielęgnacyjnej odkrywamy, że te 3 etapy zostały rozszerzone.

Właśnie jednym z takich “rozszerzeń” (nie do pominięcia przez Koreanki) jest stosowanie codziennie esencji

Esencją roślinną jest już używany w naturalnej pielęgnacji hydrolat.

Esencja zawiera składniki aktywne o działaniu nawilżającym, odżywiającym, rozjaśniającym cerę i poprawiających jej koloryt. Esencję używa się po etapie tonizowania, ale przed nawilżaniem (nakładaniem kremu, żelu, serum, olejku itp.). Należy ją wklepać w skórę całej twarzy. Ma rzadką i wodnistą konsystencję. Dzięki lekkiej formule szybko się wchłania.

Esencja zwiększa nawodnienie skóry i polepsza wchłanianie oraz działanie aplikowanych po niej kosmetyków. Esencją roślinna jest już hydrolat stosowany w etapie tonizowania cery. Jeśli wzbogacisz go dodatkowo o składniki aktywne (antyoksydanty, ekstrakty, peptydy) uzyskasz bogatszy produkt.

Dlaczego dla azjatyckich kobiet esencja jest tak ważnym elementem codziennej rutyny pielęgnacyjnej?

Jej dużą zaletą jest wysoka zawartość składników aktywnych. W jej składzie znajdują się witaminy zapobiegające powstawaniu zmarszczek, ekstrakty regenerujące i rozświetlające cerę, czy substancje nawilżające. Dzięki płynnej konsystencji składniki te łatwiej wnikają w skórę.

Esencja to zastrzyk składników aktywnych w łatwiej do wchłonięcia się formie,

Esencja nawilża i ułatwia nałożenie kolejnych warstw kosmetyków (serum, kremu, żelu).

Zauważyłaś może że serum dwufazowe (na bazie oleju i wody/żelu hialuronowego ) szybciej się wchłania? Tak samo olej nałożony, po umyciu ciała, na jeszcze wilgotną skórę. Woda umożliwia wchłanianie tłuszczu w skórę, dlatego warto aplikować np. sera olejowe na zwilżoną (po tonizowaniu) cerę.

Możesz sama przygotować domową esencję! Wypróbuj lżejszej wersji w sprayu – idealnej na lato – lub bardziej nawilżającej i gęstej formule do aplikacji wieczorem przed nałożeniem kremu, olejku, czy serum nawilżającego.

Esencja do twarzy DIY

Wszystkie składniki odmierz do wysokiej zlewki. Wymieszaj całość do ich połączenia się. Gotowa esencję przelej do butelki z ciemnego szkła z pipetą.

Esencja w sprayu na lato DIY

Wszystkie składniki odmierz do wysokiej zlewki. Wymieszaj całość do ich połączenia się. Gotowa esencję przelej do butelki z ciemnego szkła z atomizerem.

Literatura:

Zapraszamy do śledzenia nas na: