Krótka historia długiej historii Mydła Marsylskiego:)

 

Mydło marsylskie jest produkowane od setek lat tą samą recepturą.

Mydło marsylskie jest produkowane od setek lat według tej samej receptury.

Historia mydła marsylskiego sięga już starożytności. To wtedy Galowie zaczęli łączyć ze sobą popiół drzewny i łój pozyskiwany z kozy tworząc pierwsze mydło. Używali go do prania i barwienia swoich włosów na rudy kolor. 

Mydło, które składem jest bliższe dzisiejszemu, zaczęto wytwarzać w średniowieczu na terenach dzisiejszej Prowansji. Jednak popularność mydło marsylskie zdobyło w epoce Oświecenia .

Zostało rozsławione w XVII wieku na jednym z najbogatszych europejskich dworów – za panowania króla Francji, Ludwika XIV.  Dzięki temu, że używał je jeden z najważniejszych ludzi ówczesnego świata poznała je i doceniła  większa rzesza ludzi. A jego sława trwa do dziś…

* W 1688 r. Ludwik XVI w Colbert zastrzega nazwę savon de Marseille dla mydeł produkowanych w Marsylii, na bazie oliwy z oliwek.

mydlo naturalne

Mydło marsylskie  jest idealne dla alergików!

Co ma w środku…

Mydło marsylskie należy do rodziny mydeł szarych. Jest wyprodukowane w 72 % z olejów roślinnych. To produkt naturalny – bez konserwantów, sztucznych barwników, substancji zapachowych, czy tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Dlatego też mogą go stosować osoby z cerą wrażliwą lub z alergiami.

Warto tu zaznaczyć, że mydło marsylskie jest prawdziwym szarym mydłem  – to mieszanina soli potasowych. Jest wytwarzane z naturalnych składników bez dodatku sztucznych substancji zapachowych i barwiących. Jest bezpieczne dla skóry naszego ciała, twarzy , czy skóry głowy i włosów. Dla porównania, mydła, które składają się z soli sodowych, zawierają tłuszcze zwierzęce i często sztuczne ulepszacze. Jeżeli mamy wrażliwą skórę takie mydło może nam poważnie zaszkodzić.

 

soap-of-olive-oil-1164240-1599x1433

Prawdziwe szare mydło jest mieszaniną soli potasowych.

Mydło marsylskie wytwarza się w dwóch rodzajach – mydło białe (z olejem palmowym) i mydło zielone (z oliwą z oliwek). Zawartość tych olei musi wynosić minimum 50%. Można je również wzbogacać o naturalne ekstrakty roślinne.

Mydło, które produkuje się na podstawie takiej samej receptury od kilkuset lat musi być wyjątkowe:)

Mimo upływu czasu wciąż docenia się jego naturalne, a tym samym bezpieczne dla naszej skóry właściwości.

Powinien je wypróbować każdy kto kocha naturalne kosmetyki. Można poczuć się przez chwilę jak Ludwig XIV… jak król:)

Zapraszamy do śledzenia nas na: