Zawsze podkreślamy, że w Calaya ważne jest inspirowanie… Chcemy zachęcać do naturalnej pielęgnacji, zdrowego stylu życia i otaczania siebie opieką. Dlatego tak nas cieszy, gdy możemy poznać bliżej nasze klientki. Jesteście naszą motywacją i inspiracją. Tak było z Panią Justyną, która zachwyciła nas domowymi kosmetykami i niesamowitym podejściem do naturalnej pielęgnacji. Po pierwszym kremie przeszła na zawodowstwo. Nie żartujemy!  Poprosiliśmy ją żeby sama się przedstawiła. Na pewno zainspiruje wiele z Was:) Tak jak nas…

Kosmetyki wykonane przez Panią Justynę zachwycają nie tylko składem i działaniem, ale wykonaniem:)

Witam, mam na imię Justyna. Chciałabym opowiedzieć Państwu o mojej przygodzie z tworzeniem własnych kosmetyków. To jest coś, co zupełnie odbiega od mojego zawodowego ukierunkowania i jest dla mnie nowe, odmienne i dalekie od tego czym zajmuję się na co dzień.

Jeszcze nie tak dawno myślałam, że wykonanie kremu wiąże się z posiadaniem specjalistycznej aparatury oraz składników, które są poza zasięgiem szarego człowieka. Nie wspomnę o tych magicznych recepturach, które powstają w tajnych laboratoriach i są tworzone przez wykwalifikowanych “doktorów” chemii. Miałam głębokie przekonanie, że mam kompetencje jedynie do “ukręcenia” kremu do tortu lub wykonanie lukru itd… Nie wyobrażałam sobie wtedy, że sama będę tworzyć receptury kremów, balsamów, kosmetyków do pielęgnacji ciała dla siebie i własnej rodziny.

Dziś wiem, że najważniejsze jest przełamanie swojego oporu przed nieznanym.  Odrzuciłam myślenie, że do wykonania kremu potrzebna jest specjalistyczna wiedza z dziedziny chemii. Ważny jest zapał oraz wiara w swoje siły. Zamiast specjalistycznego laboratorium – kuchnia i sprzęt gospodarstwa domowego.

Ekstrakt z kasztanowca okazał się idealnym składnikiem na ratunek cerze naczynkowej.

Zaczęło się… Moja przygoda z tworzeniem własnych kosmetyków zaczęła się … uwaga… w ekskluzywnej drogerii bardzo znanej marki zachodniej. Byłam tam z mamą i siostrą. Chciałyśmy spędzić wspólnie czas i przy okazji kupić sobie jakiś super kosmetyk. Oglądałyśmy kosmetyki, czytałyśmy etykiety. Jednak nic nas nie zachęciło. Na etykietach wielkie obietnice o cudzie upiększenia i odmłodzenia. Wiele z tych kosmetyków już sprawdziłyśmy i żaden nigdy nie spełnił naszych oczekiwań. Składy z tysiącem substancji, w tym konserwanty, silikony, parabeny a ważne i drogocenne składniki aktywne tak promowane i  reklamowane znajdowały się na szarym końcu składu.  W tak niewielkich ilościach, że pewnie nasza skóra nie doświadcza ich działania. Nie wspomnę już, że były też takie kosmetyki, które nie zawierały żadnych składników aktywnych.  Tamtego dnia wszystkie wyszłyśmy ze sklepu bez zakupów zarówno z uwagi na ceny jak i wątpliwą jakość. I wtedy właśnie pomyślałam sobie, że stanę na wysokości zadania i zrobię swoim dziewczynom super prezent, czyli super kosmetyk. Zbliżały się  urodziny mamy i siostry, więc moja motywacja była jeszcze większa.

Rozpoczęłam w internecie poszukiwania.  Godzinami czytałam opinie na temat różnych produktów i co? I dalej nic. A te ceny, za co???


Zmieniłam podejście
i postanowiłam zacząć poszukiwania od nazw składników, które znam i w które wierzę. Pierwszy przyszedł mi do głowy kasztanowiec – w końcu razem z mamą i siostrą walczymy z naczynkami. Wpisałam “kasztanowiec” w wyszukiwarkę. Na liście linków, oprócz mnóstwa informacji o jego właściwościach, trafiłam na suchy ekstrakt kasztanowca marki Calaya. Pod opisem produktu ujrzałam zakładkę przepisy i…  moje olśnienie doznane podczas zakupów w drogerii powróciło, tylko trochę w mocniejszej skali. – Tu moje odkrycie- “Tak! Mogę zrobić własny krem z wymarzonym składem!”. To mi się spodobało. Bardzo! Poczułam, że mogłabym wpłynąć na jakość własnego kosmetyku i w 100% samodzielnie decydować jaki powinien być. I tak to właśnie się zaczęło.

 

 

 

 

 

 

 

 

Własny, ale czy dobry? Wierzcie mi, że mimo odkrycia, że mogę sama wykonać krem, miałam wątpliwości, czy kosmetyk wykonany w warunkach domowej kuchni może dorównać kremom na sklepowych półkach. I co? I to był błąd. Z perspektywy dzisiejszej wiem, że samodzielnie zaprojektowany i wykonany krem wyprzedza te gotowe, “ekskluzywne” kremy  o tysiąc lat świetlnych. Dlaczego? Bo jest naturalny, skuteczny, wycelowany wpasowany ze składnikami w potrzeby skóry, dla której został pomyślany wykonany, bo to ja mam wpływ na skład, wiem co znajduje się w kremie, samodzielnie dopasowuję właściwości składników do typu cery/skóry, sama decyduję o zapachu, konsystencji, kolorze. Mogę zmieniać składniki, zastępować jeden drugim i za każdym razem dostarczać coraz to innych drogocennych substancji właściwych dla mojej skóry.

Najlepszy Cudowny jest fakt, że odkąd używam swoich kremów moja bardzo wrażliwa skóra jest stonowana, podrażnienia ustąpiły i jeszcze żaden naturalny składnik mnie nie uczulił.

Pani Justyna tworzy kremy, balsamy i mydła dla całej rodziny. Dba nie tylko o swoją skórę:)

Tak było przed erą domowych kosmetyków Bardzo dawno temu przestałam się malować, bo jak zrobić makijaż, gdy podkład się rozwarstwia i powstają plamy, które pogłębiają wrażenie zmęczonej cery (ten problem miałam w okolicach litery “T”). Poszłam nawet do kosmetologa prosić o radę i po odpowiedź na pytanie, gdzie leżą przyczyny mojego problemu? Usłyszałam, że źle dbam o cerę, używam niewłaściwych kremów, niedostosowanych do swojego wieku, które nadmiernie wysuszają moją skórę i wydziela się zbyt duża ilość sebum i to ono właśnie jest przyczyną problemów z rozwarstwianiem się podkładu. Dostałam listę “cudownych”, gotowych kosmetyków.  Pomogło? Nie. Problem nie ustąpił. Pogodziłam się z tym faktem i wmówiłam sobie, że taką mam urodę i już.

Domowe balsamy do ust – w 100% naturalne!

Moje sebum i makijaż mineralny lubią się

Kiedy robiłam swój pierwszy krem zastanawiałam się jak teraz “zachowa się moje sebum?” i czy będę mogła w końcu nałożyć jakiś super mineralny podkład z naturalnym filtrem ochronnym, bo właśnie taki mi się marzył z uwagi na moje naczynka. I tu znowu ogromne zaskoczenie. Po jakimś czasie używania swojego kremu, kupiłam puder marzeń i efekt był po prostu wow. Nic się nie rozwarstwia, cera pięknie się prezentuje, a moja wrażliwa skóra dodatkowo chroniona jest przed czynnikami zewnętrznymi. Kolejna moja obserwacja jest taka, że przez cały dzień w pracy w klimatyzowanych pomieszczeniach, często również w zmiennych warunkach (ciepło-zimno), cały czas towarzyszy mi uczucie komfortu i nawilżenia. Nie odczuwam już tego nieprzyjemnego przesuszenia lub nadmiernego błyszczenia się skóry w okolicach litery “T”.

O ekopielęgnacji jako przygodzie życia w następnym poście Pani Justyny 🙂

Zapraszamy do śledzenia nas na: