Przyszedł czas na proste odpowiedzi. Bo wiele się u nas dzieje… Calaya właśnie teraz, u progu wiosny rozkwita i przechodzi metamorfozę. Nowym symbolem Calaya uczyniliśmy strzałę. Poczytaj o naszej misji  tu (klik).

Calaya to dobro, które płynie z natury, z różnych stron świata, to różnorodność składników aktywnych i bogactwo roślin.

Calaya nie jest producentem kosmetyków. Nasze produkty to surowce kosmetyczne. Są przeznaczone do użytku zewnętrznego. Ale w  ofercie mamy także oleje i składniki spożywcze, które mogą stanowić dodatek do diety a zarazem składnik domowych receptur kosmetycznych. Calaya to produkty z których przygotujesz domowe kosmetyki dopasowane do Twoich potrzeb.

A kosmetyki?  To z definicji produkty gotowe, przeznaczone do bezpośredniego stosowania na zewnętrzne części ciała. Mają jasno określone miejsce aplikacji: skórę, włosy, paznokcie lub usta oraz określony cel stosowania (funkcję podstawową, precyzyjnie definiującą cel stosowania), np. funkcją mydła jest działanie myjące a funkcją dezodorantu jest korygowanie zapachu ciała. Producenci kosmetyków za pomocą deklaracji (oświadczenia) informują konsumentów o zaletach swoich produktów, w szczególności o jego właściwościach i skuteczności. Deklaracjami są etykiety, opakowania, nazwy produktów, opis sposobów użycia i właściwości, teksty reklam i ulotek.

Nowe logo CALAYA

W przypadku naturalnych surowców kosmetycznych sprawa wygląda inaczej.

Nie są to gotowe produkty. Surowce naturalne to składniki kosmetyków, z których sama przygotujesz  własny produkt do pielęgnacji w domowym zaciszu. Na etykietach naszych surowców  umieszczamy informacje o sugerowanym stężeniu w gotowym kosmetyku. Są to produkty bardzo bezpieczne, dlatego w większości olejów czy maseł sugerowane stężenie to od 1 do 99 %.  

Surowce kosmetyczne nie maja jasno określonego miejsca aplikacji. Mają za to wszechstronne zastosowanie i możesz na ich bazie przygotować kosmetyki do ciała, włosów i paznokci. Kilka rodzajów kosmetyków z jednego i tego samego produktu.

Surowce kosmetyczne nie mają określonej formy – mogą być składnikami kosmetyków do mycia ciała, olejków do masażu, peelingów lub maseczek.

Surowce kosmetyczne nie mają też precyzyjnego sposobu użycia: ten sam produkt możesz użyć w nieskończenie wielu recepturach domowych kosmetyków.

Masło_kawowe

Nasza nowa etykieta

I na koniec, surowce kosmetyczne nie mają jednej podstawowej funkcji, czyli działania. Cechuje je wszechstronne, dobroczynne właściwości dla skóry, włosów i paznokci. A opis właściwości opiera się na dziesiątkach różnorodnych  źródeł: od mitów i legend po badania naukowe.

Surowce kosmetyczne Calaya nie są kosmetykami. To naturalne i bezpieczne narzędzie naturalnej ekopielegnacji. Produkty Calaya cechuje uczciwa cena. Jest to możliwe, ponieważ zrezygnowaliśmy z kosztownych działań marketingowych: reklamy w prasie, artykułów sponsorowanych na blogach i lokowania produktów. Nie płacimy też celebrytom, ani lekarzom czy kosmetologom, którzy będą reklamować nasze produkty.

Stawiamy na naturalność i prostotę. Nie owijamy w bawełnę, nie obiecujemy gruszek na wierzbie i “cudów na kiju”. Nie sprzedajemy surowców w drogich opakowaniach.

Misja calaya

Naszym specjalistą jest Natura. Uczymy się od Niej i czerpiemy z jej źródeł. Przygotowywanie domowych kosmetyków porównujemy do sztuki kulinarnej. Najważniejsze są składniki  (o to my zadbaliśmy) oraz Twój pomysł i kreatywność. Przy sugerowanym stężeniu od 1 do 99 % –  minimum Twojej inwencji to symboliczne 1%. Efekt? Otulisz ciało naturalnymi składnikami i poprawisz jakość swojego życia. Gwarantujemy 🙂

 

Zapraszamy do śledzenia nas na: