Wyczekane tak długo słońce zaczęło nareszcie rozpieszczać naszą skórę 🙂 Ciesząc się codziennymi dawkami potrzebnej witaminy D nie zapomnijmy o ochronie przeciwsłonecznej. Niestety promienie UVA/UVB powodują szybsze starzenie się skóry. Aby zachować jej młody wygląd na dłużej pamiętajmy o naturalnej ochronie SPF.

Inspiracja na domowy kosmetyk przeciwsłoneczny 🙂

Olej z marchwi i olej z nasion malin to naturalne filtry słoneczne.

Balsam Przeciwsłoneczny DIY

W kąpieli wodnej rozpuść masło shea, olej awokado zielony i wosk pszczeli. Po zdjęciu mieszani z kuchenki dodaj olej z nasion malin, olej z marchwi  i witaminę E. Na końcu delikatnie wmieszaj tlenek cynku i tytanu. Przełóż do opakowania.

Do receptury zostały wybrane naturalne składniki o właściwościach ochronnych:

  • Olej z nasion malin zawiera niezbędne kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze. Skuteczny surowiec o właściwościach przeciwzmarszczkowych.  Przypisuje mu się SPF na poziomie 15-30.
  • Olej awokado zielony – bogate źródło witaminy A i E, które działają antyoksydacyjnie. Olej intensywnie nawilża i regeneruje skórę. Przypisuje mu się filtr SPF na poziomie 8.
  • Zastąp drogeryjne, chemiczne filtry naturalną alternatywą. 

    Masło shea – niezbędny składnik naturalnej pielęgnacji. Zawiera kwas cynamonowy, który chroni przed promieniowaniem UV.  Przypisuje mu się filtr SPF poziomie 8.

  • Dwutlenek tytanu i tlenek cynku to naturalne filtry stosowane między innymi w gotowych kosmetykach przeciwsłonecznych oraz podkładach mineralnych.
  • Olejek z marchwi zapewnia wspaniałą ochronę przed słonecznym wysuszeniem skóry, nawilża ją, odżywia. Zawiera karotenoidy– dobrze przyswajalne antyoksydanty, chroniące komórki przed wolnymi rodnikami. Przypisuje mu się faktor SPF na poziomie 15-30.
Zapraszamy do śledzenia nas na: